O Firmie

Nasza firma:

"Flora in vitro" to nowoczesne, rodzinne gospodarstwo ogrodnicze, położone w miejscowości Dębowiec, koło Jasła. Osiągnięcia i doświadczenia gromadzimy od trzech pokoleń. Początkowo zajmowaliśmy się produkcją sadzonek warzyw i kwiatów na rynek lokalny. Okres powojenny sprzyjał raczej gromadzeniu doświadczeń i doskonaleniu metod produkcji, niż jej intensyfikacji.

Rok 1986 stał się przełomowym w działalności naszej firmy. W nowo uruchomionym laboratorium rozpoczęliśmy produkcję sadzonek metodą kultur tkankowych oraz prace hodowlane nad nowymi odmianami Syningii (Gloksynii). Kilkuletnie prace hodowlane zaowocowały nowymi liniami odmian Syningii o kwiatach pojedynczych i pełnych, z których 5 zostało zarejestrowanych pod nazwami Wojto, Doris, Domino, Rodos i Porto.

Posiadamy wyłączne prawo do produkcji tych odmian w Polsce.

Jesteśmy także licencjonowanym producentem sadzonek Begonii Elatior i Poinsecji z mateczników hodowców holenderskich i niemieckich. Dużym sukcesem okazał się nasz udział w Krajowej Wystawie Ogrodniczej w 1998 roku, w Poznaniu, gdzie za Syningię i Begonię przyznano nam złoty medal. Na dzień dzisiejszy gospodarstwo posiada nowoczesne szklarnie o łącznej powierzchni 6000 m kw., wyposażone w system stołów zalewanych i specjalistyczne urządzenia do produkcji roślin doniczkowych.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii zapewnia bezpieczeństwo produkcji. W efekcie jest ona przyjazna środowisku i otaczającej przyrodzie. Od 2004 roku nasza firma jest udziałowcem Grupy Producentów "Kwiaty Polskie", dzięki czemu nasze produkty dostępne są na terenie całego niemal kraju. Obecnie wdrażamy nowe inwestycje, mające ułatwić załadunek i transport naszych produktów, a planowana jest także dalsza rozbudowa szklarni. Podnoszenie jakości produktów i usług jest motorem naszego działania.

Dorota i Kazimierz Dąbrowscy